Հակառակ Դժուարութիւններուն՝ Եկեղեցին եւ Հոգեւոր Դասը Պիտի Շարունակեն Ազգապահպան Առաքելութիւնը․ Վեհափառը Ընդունեց ՀՅԴ Պատուիրակութիւնը
Հայաստան, Սփիւռք
Փետրուար 20-ին, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագոյն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինի մէջ ընդունեց տարբեր երկիրներէ ժամանած Հայ Յեղափոխական Դաշնակցութեան ղեկավար կազմի ներկայացուցիչները՝ գլխաւորութեամբ ՀՅԴ Բիւրոյի ներկայացուցիչ Արմէն Ռուստամեանի: Այս մասին կը յայտնեն Մայր Աթոռի Տեղեկատուական համակարգէն:
«Նորին Սրբութիւնն իր օրհնութիւնն ու գնահատանքը բերեց ներկաներին ազգանուէր իրագործումների առնչութեամբ՝ պատգամելով շարունակել ջանքեր գործադրել հայրենիքի զօրացման, ազգի զաւակների արժանապատիւ ու ապահով կեանքի կերտման եւ մերօրեայ մարտահրաւէրների յաղթահարման ուղղութեամբ։
Հանդիպմանն անդրադարձ կատարուեց ազգային-եկեղեցական կեանքը յուզող խնդիրներին, իշխանութեան կողմից իրականացուող հակաեկեղեցական գործողութիւններին, ինչը խաթարում է եկեղեցականների բնականոն առաքելութիւնը եւ հաւատացեալների հոգեւոր կեանքը։
Նորին Սրբութիւնը հաստատեց, որ հակառակ բոլոր դժուարութիւններին Եկեղեցին եւ հոգեւոր դասն անշեղօրէն շարունակելու են իրենց հոգեփրկչական ու ազգապահպան առաքելութիւնը` ի նպաստ հայոց կեանքի պայծառութեան եւ բարօրութեան:
Պատուիրակութեան անդամներն իրենց զօրակցութիւնը յայտնեցին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնին եւ Վեհափառ Հայրապետին՝ կարեւորելով Հայոց Եկեղեցու դարաւոր աւանդն ու առաքելութիւնը հայոց պետականութեան զօրացման եւ ազգային ինքնութեան պահպանման գործում»,- նշուած է տարածուած հաղորդագրութեան մէջ: